De Finse componist Jean Sibelius is de naamgever van Parkflat Sibelius in Oss. De Résidence is gebouwd in 1977 om oud werknemers van Organon op een comfortabele manier ook na hun pensioen in Oss te laten wonen. De naam Sibelius is goed gekozen. Thema’s in het werk van deze Finse componist zijn onafhankelijkheid, zelfbewustzijn, zelfstandigheid en trots. Woorden die ook van toepassing zijn op de huidige generatie senioren.
In 1977 is Résidence Sibelius gebouwd. De gemeente Oss was daar maar wat blij mee. Het voorzag in een behoefte waar tot dan toe nog niet voorzien in was. Een park werd aangelegd. En de gemeente stond een tijd lang garant voor de exploitatie. Inmiddels is de Résidence een begrip in het Osse. En bijna niet meer weg te denken.
Oorspronkelijk opgezet als serviceflat, werden aanpassingen noodzakelijk om aan de stijgende zorgvraag van de bewoners te kunnen voldoen. Zoals het werk van Sibelius in de loop der jaren een ontwikkeling doormaakte, zo ook de Résidence en haar bewoners. Sibelius zelf typeerde zijn latere werk als helder als glas. “Waar andere componisten hun gehoor cocktails aan bieden, schenk ik helder koud water.” Ik geloof niet dat er alleen maar water gedronken wordt. Maar de visie is helder.
Mensen wonen zelfstandig. En mensen blijven zelfstandig, onafhankelijk en trots. Maar met de zorg binnen handbereik wanneer dat nodig is. Verhuizen naar een verpleegtehuis is dus niet langer nodig. “Gaat niet bestaat niet” is het motto van ECR, de organisatie die de verantwoordelijk is voor de Résidence. Een motto dat aanspreekt. Ik feliciteer Oss, de bewoners van de Résidence en de directie van ‘European Care Resedences’, Paul, Maria en Henny, met de eerste fase van de renovatie.
theo
20 februari 2016
dank voor de achtergrond informatie
Kees Bloemendaal
20 februari 2016
Dank voor uw mooie woorden tijdens de feestelijke opening van het vernieuwd Sibelius te Oss. mvg Kees Bloemendaal Projectmanager ECR
Sinon van Geloven
20 februari 2016
Je moet alleen behoorlijk vermogend zijn om daar te kunnen wonen. Wat doet u aan voorzieningen voor “modale” mensen en mensen met minder inkomen? Die moeten thuis blijven met max 2 uur per week huish.hulp. Ik wacht op uw berichten van woonzorgvoorzieningen voor de niet vermogende mens.
Maria Scholts
21 februari 2016
Dank voor de mooie woorden op de blog.
Meneer Simon van Geloven kan morgen in het BD lezen dat ECR Sibelius niet alleen voor welgestelde mensen is.