Tomaten gooien in Amsterdam, om tuinders te steunen die door de Russische boycot worden getroffen. Het kan in Nederland. Zo’n 1500 tomatengooiers gingen na betaling van zo’n vijftien euro helemaal los op de dam in Amsterdam. Naderhand leek de dam wel “het rode plein.”
Leuk zo’n actie. Voor de tuinders dan. En voor de enthousiastelingen die, al dan niet met duikbril op, elkaar met voedsel bekogelden. Zo’n tweehonderdduizend tomaten gingen er doorheen. Ieder kind leert van zijn vader en moeder met respect om te gaan met voedsel. En er zeker niet mee te spelen. “Dat we genoeg te eten hebben is een luxe die niet zo vanzelfsprekend is.”
Ik weet het. De gebruikte tomaten waren afgekeurd voor directe consumptie. En zouden tot puree worden verwerkt. En de resten die vandaag en morgen van de dam worden geschraapt schijnen heel milieuvriendelijk omgezet te worden in biologische energie. Een goed idee dus? Niet voor mij. Ik zal best ouderwets zijn. Maar ik vind zo’n tomatengevecht echt het toppunt van decadentie.
Probeer het nieuwsbericht eens te lezen door de ogen van iemand uit een land van buiten West Europa. “Wat is dat voor een land waar mensen betalen om met voedsel te gooien?” Sowieso is het niet zo duurzaam om ieder stuk groente of fruit met een klein deukje als ‘oneetbaar’ af te keuren. ‘Onverkoopbaar’ zou zeker een betere definitie zijn. Maar smijten met voedsel voor de lol? Er is veel geestelijke lenigheid voor nodig om dat normaal te vinden.
Ik vermoed dat iemand hier heel hard over heeft nagedacht. Misschien is het tomatengevecht wel een briljante strategie, uitgedacht om Poetin op de knieën te dwingen. Poetin moet wel tot de conclusie komen dat een boycot van Nederlandse landbouwproducten nooit zoden aan de dijk zal zetten. Zeker niet zolang de gevolgen ervan opvangen worden door tegen betaling met voedsel te smijten. President Reagan had SDI. Wij houden tomatengevechten. Briljant.
hermine schaap
14 september 2014
poetin op de knieen door een tomatengevecht?
het enigste wat dit bij hem oplevert is een uiterst zeldzame glimlach.
;rare jongen,die hollanders” zal hij denken.
wat mij betreft ik denk aan voedselbanken,tomatensap,bloody mary,pastasaus,tomatenpuree,tomatenketchup,gevulde tomaat,gebakken tomaat,tomatensalade en meer van dat lekkers.
decadentie,zeer zeker,kan er niet eens om lachen.
afgekeurd voedsel,ook zo iets,wat noem je afgekeurd en hoe ver ga je erin?
niet rond genoeg,niet rood genoeg,een deuk of een bult en niemand wil het meer.
en dan maar klagen dat het zo slecht gaat met ons land.
als we al gaan gooien met ons voedsel,verdienen we het dan wel?
zelfs al kreeg ik er geld voor van regering of gemeente weigerde ik het nog.
de wereldvrede ermee winnen,hoe komen ze erop?
hoe eraf te komen hebben we nu wel genoeg,wat is het volgende?
Wim Slebus
15 september 2014
Rene, helemaal mee eens! Dit moeten we niet willen!
Dirk K.
14 september 2014
Hermine, René met voedsel speld men niet, helemaal mee eens. Toevallig, dat ze het NU eens op de Dam deden. In Spanje doen ze het al 70 jaar en daar is het 25 groter. https://www.youtube.com/watch?v=ok_B0i2nHL4 Het opmerkelijkste bericht van vandaag vond ik echter de (dure) inzet van de brandweer, en dan dit: http://nos.nl/video/698297-geredde-zwijnen-alsnog-gedood.html
Dirk K.
15 september 2014
Aanvulling op mijn laatste link…: Er was vandaag veel onrust in Nederland, alle media naam het nieuws over er waren zelfs Kamervragen over dit incident gesteld. Hier nog een ‘leuke’ discussie bij PAUW van 12 min. Gedeputeerde Patrick van der Broeck (CDA) blijft draaien. Is wel lachen dit, met bioloog Midas Dekkers… ( n’ echte politici: “Want regels zijn regels maar ook niet altijd”). http://pauw.vara.nl/nieuws/limburg-staat-niet-achter-zwijnenjager
Willie B.
15 september 2014
Een half pond tomaten richting de politici die met de onzinnige sancties zijn begonnen zou effectiever zijn denk ik. Blijkbaar worden politici nooit volwassen: sancties om de leider van een volk te beschadigen, die daardoor alleen maar populairder wordt, en waarvan we zelf het meeste schade ondervinden. Van Gaal zou zeggen: “ben ik nou zo slim, of zijn jullie nou zo stom?”
hermine schaap
22 september 2014
politici volwassen,wel nee.
het zijn grote kinderen die met een land spelen ipv autootjes en poppen.
die denken dat de staatskas een grabbelton is.
zou best zelf op dat pluche willen zitten,dan zou er veel veranderen in dit land.
maar ik vrees dat dan ons land ook naar de filistijnen ging,want ik zou iedereen willen helpen.
dat is ook dom en kortzichtig,dus laat ik het maar zo en mopper genoeglijk mee.